Odkamieniacz Saeco – to wszystko, co należy wiedzieć przed dokonaniem zakupu

ekspresu SaecoJak zrobić najlepszą filiżankę kawy? Popraw smak wody, regularnie okamieniając urządzenie. Z przyjemnością wyjaśnimy, jak to zrobić najłatwiej. Osady kamienia w urządzeniu wpływają na żywotność ekspresu do kawy i mogą prowadzić do zablokowania rur. Będziesz dłużej cieszyć się swoim urządzeniem, a filiżanka kawy będzie smakować lepiej, jeśli będziesz regularnie odkamieniać ekspres używając odkamieniacz Saeco.

Odkamieniacz do ekspresu Saeco – zobacz jak poprawnie przeprowadzić proces

Możesz odkamieniać za pomocą tabletek odkamieniających lub stosując odkamieniacz Saeco. Częstotliwość odkamieniania zależy od urządzenia. Zapoznaj się z instrukcją obsługi maszyny. Istnieją również ekspresy do kawy i espresso, które automatycznie wskazują, kiedy trzeba odkamieniać urządzenie.

Należy pamiętać, że tabletki odkamieniające lub płynne odkamieniacze Saeco nie mają działania czyszczącego. Do czyszczenia urządzenia możesz użyć specjalnych środków czyszczących.

Odkamieniacz do ekspresu Philips – rodzaje odkamieniaczy

Istnieją dwa rodzaje odkamieniaczy. Odkamieniacz w formie tabletek oraz w formie płynnej, a więc odkamieniacz Saeco. Tabletki odkamieniające są małe i łatwe do dozowania. W zależności od wersji ekspresu posiada oddzielną komorę do napełniania tabletu. Inne urządzenia nie mają tego przedziału. Dzięki nim możesz rozpuścić tabletkę w zbiorniku na wodę. W przypadku większości urządzeń wystarczy 1 tabletka. Na wszelki wypadek przeczytaj o tym w instrukcji obsługi producenta.

Odkamieniacz do ekspresu Saeco jest łatwy w użyciu i można go po prostu dodać do zbiornika na wodę. Odkamieniacz w płynie jest trudniejszy do dozowania, ale problem można łatwo rozwiązać za pomocą miarki. Ten odkamieniacz Saeco należy dodać do wody. Dokładne proporcje mieszania można znaleźć na opakowaniu odkamieniacza.

Na różnych forach można przeczytać, że można również odkamieniać ekspres octem czyszczącym. Producenci ekspresów odradzają ten sposób, ponieważ kwas w occie czyszczącym może na dłuższą metę uszkodzić urządzenie. Istnieje również ryzyko, że smak Twojej kawy pogorszy się i zacznie smakować jak ocet. Warto zatem kupić odkamieniacz do ekspresu Saeco i nie martwić się więcej o smak ekspres i smak wody.

  Kozłówka