Płytki drewnopodobne szturmują salony i łazienki

Trendy w wykończeniu wnętrz, dotyczące płytek do łazienki czy kuchni, zmieniają się bardzo powoli, co pozwala na posiadanie idealnego, modnego wnętrza przez wiele lat. Ostatnie miesiące to miesiące imitacji. Płytki ceramiczne, zarówno podłogowe jak i ścienne, imitujące wygląd i strukturę drewna doskonale wpasowały się w ostatnie trendy wnętrzarskie bazujące na naturalnych surowcach.

Wiele osób skłania się ku naturalności, jednak nie zawsze takie rozwiązanie jest dobre pod kątem funkcjonalności. Dlatego jest tak ogromne zapotrzebowanie na asortyment tego typu. Wynika ono przede wszystkim z jego funkcjonalności, trwałości i ceny. Produkty tego typu sprawdzają się szczególnie w tych wnętrzach, w których stosowanie drewna jest mniej praktyczne. Takimi wnętrzami są np. łazienki. Przewaga płytek ceramicznych nad naturalnymi materiałami to także kwestia jej większej odporności na różnorodne czynniki związane z użytkowaniem (uderzenia, zarysowania) i pielęgnacją, utrzymaniem czystości.

Płytki podłogowe z drewna- lubiane przez projektantów i klientów

Z uwagi na to, że ceramiczne płytki drewnopodobne mogą być wykorzystywane w wielu powierzchniach czyniąc z nich niezwykle funkcjonalne przestrzenie, zarówno projektanci wnętrz, jak i sami klienci chętnie sięgają po płytki drewnopodobne, które nadają wnętrzu niepowtarzalnego charakteru.

Plusem płytek drewnopodobnych do kuchni, czy salonu jest to, że w sklepach oferowany jest szeroki asortyment produktów o różnorodnej kolorystyce, rozmaitych fakturach oraz strukturach imitujących wiele gatunków drewna. W dobrej, przystępnej cenie możemy mieć w salonie płytki przypominające parkiety z dębu, orzecha czy sosny. W sklepach znajdziemy płytki do łazienki jak drewno, jak parkiet, imitujące drewno.

Płytki do kuchni, przedpokoju, salonu

Płytki drewnopodobne to dobre rozwiązanie dla tych, którzy preferują ogrzewanie podłogowe, które nie może zostać wykonane pod posadzkami z drewna. W przedpokojach sprawdzą się doskonale płytki drewnopodobne przypominające panele. Dzięki temu możemy zyskać funkcjonalną, piękną podłogę, którą będzie się łatwo czyścić i przez lata zachowa swój kształt i barwę.

  Centrum edukacji w Szymbarku

Kuchnie muszą być łatwe w czyszczeniu. To miejsce, w którym spędzamy naprawdę wiele czasu, przez co utrzymanie podłogi nie może nastręczać problemów. Dlatego płytki drewnopodobne będą dobrym wyborem. Wersje matowe nie będą ukazywać wielu plam i zabrudzeń, dodatkowo dobrze się wkomponują w przestrzeń z meblami kuchennymi. Salony również skorzystają na płytkach drewnopodobnych. Na stronie Grupy Mo (https://grupamo.pl/produkty/plytki-i-mozaika/) można znaleźć wiele wzorów płytek dla tych, którzy lubią ogrzewanie podłogowe. Dzięki temu rozwiązaniu mają ciepłą, „drewnianą” podłogę w salonie.

Odpowiednio dobrane płytki do kuchni czy łazienki sprawią, że nasze mieszkanie nabierze charakteru. Pozwoli to na stworzenie indywidualnej przestrzeni, która dostosowana do nas samych pozwoli odpocząć i czuć się dobrze we własnym mieszkaniu.